Od poloviny osmdesátých let fungovala v Hůrce u Horní Plané hojně využívaná, nadstandardně zařízená a armádou oblíbená vojenská zotavovna. V roce 2009 bylo ale rekreační zařízení překvapivě uzavřeno a zaměstnanci propuštěni. Od té doby objekt ležící na exkluzivním místě u břehu lipenského jezera chátrá. Teď se sem má vrátit život.

Jak zjistily HN, nový majitel ázerbájdžánského původu Juma Ahmad Zada, který areál vlastní prostřednictvím firmy Alps, se chystá na místě stavět hotel a původní zařízení rozšířit o další služby. Celková investice má dosáhnout 150 milionů korun.

Zadovi je podle informací HN osmatřicet let a dlouhodobě žije v Londýně. Do Anglie přišel jako student, je absolventem Imperial College Business School a podniká v realitním byznysu. Vlastní hotely v rodném Ázerbájdžánu, ve Velké Británii i v dalších zemích, zároveň poskytuje provozní služby některým hotelovým řetězcům. K nápadu investovat na Lipně jej měl přivést jeho dávný přítel Elchin Kazimov, taktéž Ázerbájdžánec, který už deset let žije v Česku.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se