Lékárenský řetězec Dr.Max, který ovládá investiční skupina Penta, nyní čeká, až rumunský antimonopolní úřad schválí převzetí sítě A&D Pharma. Získá tím přes 600 tamních lékáren. Celkový počet lékáren Dr.Max v šesti zemích Evropy by se tak už na konci dubna mohl vyšplhat na dva tisíce. Do konce roku by pak mělo přibýt dalších 100 až 200 poboček. "Tím posílíme pozici evropské čtyřky a budeme na dostřel trojce a dvojce," pochvaluje si v rozhovoru pro HN šéf českého Dr.Maxe Daniel Horák.

Například srbské lékárny bude Dr.Max Group přetvářet podle českého, designově čistého vzoru. "Změna je to obrovská. Je to střet dvou generací," popisuje Horák.

Jak se vám loni dařilo?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se