Za měsíc pražská burza spustí svůj nový trh pro menší firmy. V roce, kdy z burzy postupně odchází velké firmy jako petrochemický holding Unipetrol či sázkařská společnost Fortuna, domácí kapitálový trh nutně potřebuje vzpruhu. Tou by mohly být právě akcie firem jako jsou obuvnická firma Prabos, nebo výrobce náplní do 3D tiskáren Fillamentum.

Tituly na trhu Start sice nedokážou okamžitě nahradit objemy obchodů s akciemi, o které hlavní trh v pražském Burzovním paláci přichází, ale burza v nich z části vidí svou budoucnost. Její generální ředitel Petr Koblic je přesvědčený, že malé firmy mohou vyrůst a trh Start by se mohl stát přípravkou pro hlavní burzovní parket.

"Na trhu Start se bude obchodovat v izolovaných dnech v průběhu roku, čtyřikrát ročně. Velikost firmy není žádné dogma. Říkáme, že jsme větší než crowdfunding a menší klasické IPO (veřejný úpis akcií, pozn. red.)," řekl na nedávném setkání s potenciálními investory Petr Koblic s odkazem na hlavní trh, na kterém se obchodují akcie za více než půl miliardy korun denně.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se