Největší japonská automobilka Toyota Motor v uplynulém finančním roce zvýšila čistý zisk o 36 procent na 2,49 bilionu jenů (489 miliard korun). Firma ve středu také uvedla, že tržby jí vzrostly o šest procent na 29,4 bilionu jenů (5,8 miliardy korun). Toyota je nejziskovějším výrobcem aut na světě, uvedla agentura Reuters.

Finanční rok skončil 31. března a firma v něm prodala 10,44 milionu vozů ve srovnání s 10,25 milionu v předchozím roce. V nynějším finančním roce počítá s nárůstem odbytu na 10,5 milionu vozů.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se