Je slunné ráno a obec Javornice uprostřed malebné krajiny Pošumaví se teprve pomalu probouzí k životu. Všudypřítomné ticho narušuje jen zpěv ptáků a zvuk traktůrku, na kterém muž v kostkované košili a slamáku seká trávu. Když nás zahlédne, přeruší práci a jde nás uvítat. Málokoho by napadlo, že usměvavý "zahradník" je ve skutečnosti majitel úspěšné kurýrní služby Messenger David Voverka. Na prahu padesátky si tady pod hradem Helfenburk plní sen o vlastní palírně.

V Pošumaví tráví většinu týdne, od čtvrtka do pondělí. Zbylé dva dny pobývá v Praze a věnuje se své firmě Messenger, jejíž kurýři v žlutočerných dresech brázdí česká města na kolech, motorkách a v autech už 27 let. David Voverka postupně předal řízení společnosti svým kolegům a sám si ve firmě ponechal pouze roli ve správní radě. "Chtěl jsem mít dostatek času na svůj nový projekt. Nebylo to ale tak, že bych vyhořel a potřeboval prchnout z města. Pořád mě to baví stejně tady i tam a vyhovuje mi, že mohu tyto dva světy propojit," říká podnikatel.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • David Voverka je majitelem kurýrní služby Messenger. kromě toho má v Pošumaví palírnu ovocných destilátů. Přečtěte si, jak si na prahu padesátky pod hradem Helfenburk plní svůj sen.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se