Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva provozovatele telekomunikačních sítí Cetin bude od ledna 2019 bývalý šéf Telefóniky O2 na Slovensku Juraj Šedivý. Ve funkcích nahradí současného generálního ředitele firmy Petra Slováčka a předsedu představenstva společnosti Martina Vlčka. V úterý to sdělila mluvčí Cetinu Tereza Gáliková. Vlastníkem Cetinu je PPF.

"Jde o plánovanou změnu zahrnující i sloučení funkcí předsedy představenstva a generálního ředitele. Martin Vlček i Petr Slováček přejdou do dozorčí rady Cetinu a budou se i nadále podílet na telekomunikačních projektech v rámci skupiny PPF. Třetím členem obměněné dozorčí rady bude zástupce zvolený zaměstnanci," uvedla mluvčí.

Slováček a Vlček vedli firmu od jejího vzniku před třemi a půl lety. Zásadním způsobem se podíleli na oddělení pevných a mobilních sítí od tehdejšího O2 do nově vytvořené společnosti Cetin. Ta se stala velkoobchodním poskytovatelem síťových služeb ostatním operátorům, vedle toho O2 prodává telekomunikační služby koncovým zákazníkům. Slováček před rozdělením působil v O2 jako viceprezident pro provoz a místopředseda představenstva. Ve firmě byl od roku 1989.

Šedivý má rozsáhlé mezinárodní zkušenosti v oboru telekomunikací. V minulosti byl mimo jiné členem nejužšího vedení Českého Telecomu jako finanční ředitel a místopředseda představenstva, stál u zrodu společnosti Telefónica O2 Slovakia a první tři roky ji z pozice generálního ředitele řídil. V telekomunikacích se pohybuje od roku 1996, kdy nastoupil jako finanční ředitel slovenské firmy Globtel.

Největší tuzemský vlastník telekomunikační infrastruktury Cetin loni zvýšil zisk o pětinu na 2,72 miliardy korun. Konsolidované výnosy vzrostly o tři procenta na 21 miliard korun. Česká telekomunikační infrastruktura (Cetin) vlastní a provozuje mobilní sítě i pevné telefonní linky a datová centra. Zhruba za rok se má Cetin přestěhovat z Olšanské ulice na Žižkově do nového sídla vedle vysočanské O2 areny.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru