Boom českého nemovitostního trhu a zájem o alternativní investice v době nízkých úroků přinesl rozvoj zvláštní skupiny nástrojů pro zhodnocování peněz - realitních fondů.
V současnosti na tuzemském trhu existuje podle dat Institutu strategického investování (ISTI) při pražské VŠE asi 140 těchto specializovaných fondů (několik desítek jich ale je založených účelově jen pro jednotlivce). Také peníze vkládané do těchto fondů rostou: loni šlo podle dat ministerstva financí jen v případě podílových fondů o nárůst 31 procent na 22,4 miliardy korun.
HN ve spolupráci s ISTI spouští specializovaný web ihned.cz/investujme, který se zaměřuje na data o nabídce nemovitostních fondů, developerských dluhopisů a jiných cenných papírů spojených s realitami.
Prostřednictvím realitních fondů mohou velcí investoři i drobní střadatelé vydělávat na nemovitostním trhu, který je v Česku jeden z nejrychleji rostoucích v Evropě. Investovat mohou bez toho, aby koupili byt nebo dům. V uplynulých třech letech spustily nebo rozšířily své realitní fondy nejen banky jako ČSOB, Česká spořitelna či Raiffeisen, ale i investiční firmy jako Conseq, DRFG nebo Wood & Co.
Co se dočtete dál
- V textu se dále dočtete:
- Proč jsou nemovitostní fondy přitažlivé?
- Jaká novinka se v Česku po vzoru západní Evropy na poli investování do nemovitostí objevila?
- Kolik fondy mohou vynášet?
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.