Maloobchodní společnost Tesco uvažuje, že ve svých obchodech v Británii zruší pulty s masem, rybami a lahůdkami. Ohroženo je tak zhruba 15 tisíc pracovních míst. Uvedl to list Mail od Sunday s odvoláním na zdroj z odvětví.

Společnost se také chystá modernizovat své pekárny v obchodech a nahradit zaměstnance v závodních jídelnách prodejními automaty. Plány by měly ovlivnit většinu ze 732 větších obchodů v Británii. Škrty jsou součástí plánu generálního ředitele Davea Lewise na snížení nákladů o 1,5 miliardy liber (44,2 miliardy korun) a návratu firmy k ziskovosti po účetním skandálu v roce 2014.

Tesco má v Británii více než 300 tisíc zaměstnanců a přes 3400 obchodů. Je tak největším soukromým zaměstnavatelem v zemi. Jeho podnikání v zemi však ohrožují rychle rostoucí německé diskonty Aldi a Lidl. Loni firma spustila nový diskontní řetězec Jack's, aby tak odvrátila odliv kupujících k levnějším konkurentům. Tesco by také mohlo letos přijít o svoji pozici britské jedničky, pokud antimonopolní úřad schválí koupi obchodů Asda konkurenčním řetězcem Sainsbury's.

Celosvětově má Tesco 440 tisíc zaměstnanců a 6800 obchodů. Od roku 1996 působí firma také v České republice a má zde zhruba 200 obchodů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist