Warren Buffett jednou na otázku, co je klíčem k jeho úspěchu, ukázal na štos knih a řekl: "Přečtěte pět set stránek denně." Americký miliardář, investor a obchodník tráví až 80 procent svého času čtením. "To je to, jak vědění funguje, dá se vybudovat. Každý z nás to může udělat," vysvětlil ředitel Berkshire Hathaway.

Podle biografie The Snowball, kterou sepsala Alice Schroederová, začíná Buffett svůj den tím, že si přečte několik různých novin a časopisů, pokračuje newslettery a pak se přesune ke čtení denních a měsíčních výkazů společností, které vlastní, a výročních zpráv dalších společností, které sice nevlastní, ale z nějakého důvodu ho fascinují.

Denně to vychází zhruba na 500 stránek informací. Na začátku své investiční kariéry se toto číslo pohybovalo mezi 600 a tisícem stránek za den, uvádí Business Insider.

Největší věc, kterou Buffett udělal, je podle autorky biografie to, že si takto vybudoval obrovský základ vědomostí a díky tomu se nemusí spoléhat na počítače. Buffett sice podle biografie internet a počítače používá, ale jen k tomu, aby měl přístup k novinkám a zprávám o tom, co se děje ve světě. Neslouží mu však - jako většině lidí - jako "kartotéka" k ukládání informací nebo jako nástroj k výpočtům, všechny tyto vědomosti kumuluje a zpracovává ve své hlavě.

Buffett údajně už v mládí přečetl všechno, co o byznyse našel. Četl noviny, biografie, obchodní tisk… Na jeho stole lze podle Schroederové nalézt všechno od výročních zpráv jeho společností po výkazy různých klenotnictví nebo třeba vepřínů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.