Rodinná firma Supernius Pet, kterou řídí podnikatel Tomáš Chrenek mladší, kupuje řetězec s potřebami a krmením pro zvířata Pet Center CZ a Pet Center SK. Skupina v Česku a na Slovensku provozuje přes 150 prodejen. Chrenkova firma síť prodejen převezme od společnosti MVM Invest, za kterou stojí podnikatel Vladimír Pelán. Jedním z investorů Pet Center byl i Martin Štefunko, v minulosti spojovaný také s aktivitami PPF. MVM Invest českou část Pet Center koupila v roce 2014 od skupiny Penta Investments.

Čerstvou transakci musí ještě potvrdit antimonopolní úřad, kupní cena podle odhadu lidí blízkých vyjednávání přesáhne půl miliardy korun. 

Supernius Pet je firmou zřízenou family officem rodiny miliardáře Tomáše Chrenka staršího s názvem Supernius. Ta ovládá zdravotnická zařízení a další investice do medicínského byznysu pod značkou Agel. Jeden z nejbohatších Čechů je pak také spolumajitelem Třineckých železáren.

Supernius už nedávno přes společnost Supernius Vet získal majoritní podíly ve veterinárních klinikách Jaggy, působících v Praze a v Brně. "Supernius vidí příležitost v tomto odvětví péče o zvířecí miláčky a investice do podniků na tomto trhu se bude snažit propojit a dál je rozvíjet," sdělil HN jeden ze zdrojů, který se transakce účastnil. Oficiální komentář na dotaz HN jak oslovení zástupci prodávajícího, tak kupujícího odmítli.

Kromě fondu Supernius měli mít o akvizici zájem i další takzvaní stratégové v pet food byznysu i jiné investiční fondy.  

Síť Pet Center, která má své prodejny především v retail parcích a obchodních domech, vyrostla od svého vzniku v roce 2000 do jedné z největších sítí tohoto druhu v Česku, poslední známé auditované tržby za rok 2017 dosáhly téměř miliardy korun. V posledních letech se firma snažila budovat i přídavné služby jako psí hotel.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist