Pivo z kapslového automatu ve stylu kávovaru vzbudilo počátkem letošního roku poměrně velký ohlas. Představila ho korejská společnosti LG na technologickém veletrhu CES v Las Vegas. Někteří sice stroj považují za nepříliš povedený vtip, jiní v něm ale naopak spatřují tržní potenciál. Navíc se nejedná o pivo z prášku, ale o domácí vařič, ve kterém se nápoj připravuje dva týdny.
Velké pivovary sice touto cestou jít zatím neplánují, probíhá však mezi nimi jiný závod o inovace. Souboj o novátorskou pípu zatím vedou hlavně největší světoví hráči, AB InBev a Heineken. Letos se k inovátorům rozhodl přidat i Plzeňský Prazdroj. A to poměrně netradičním způsobem - uspořádal takzvaný hackaton, tedy soutěž pro technologické nadšence, kteří se pokusí co nejlépe splnit zadání, za což obdrží slíbenou odměnu. V tomto případě jde tematicky o pivo denně na osobu po deset let zdarma.
"Chceme prostřednictvím projektu Brewrace (pivní závod, pozn. red.) podpořit trend, kdy spotřebitelé začínají vyhledávat i jiné čepované nápoje než jen pivo. V tomto případě jde o konstrukci pípy, která bude jednoduchá na obsluhu i údržbu a zachová nejvyšší možnou kvalitu čepovaných nápojů, které bude možné jednoduše střídat," říká marketingový ředitel Plzeňského prazdroje Roman Trzaskalik.
Co se dočtete dál
- Co překáží ve vývoji nových čepovacích technologií?
- Jaké trendy točení piva hýbou světem?
- Plzeňský Prazdroj nezůstává u hackatonu. Jakých dalších projektů se účastní?
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.