Italská bankovní skupina UniCredit se vážně zabývá nabídkou k odkoupení německé Commerzbank, uvedla v pondělí agentura Reuters. Do vyjednávání již podle informovaných zdrojů zapojila špičkové investiční bankéře, kteří ji akvizici mají pomoci dojednat.

UniCredit údajně angažovala mimo jiné nezávislou investiční banku Lazard, která se zabývá investičním bankovnictvím, správou aktiv a dalšími finančními službami. K poradcům patří i bývalý německý náměstek ministra financí Joerg Asmussen a investiční poradenská společnost JPMorgan.

Reuters uvádí, že by si italská banka Unicredit příklonem k německému finančnímu trhu výrazně pomohla od problémů na nestabilním domácím trhu. 

UniCredit, JPMorgan, Lazard, Commerzbank i německé ministerstvo financí odmítli zprávu komentovat.

Ačkoli není jasné, zda a kdy by mohla být dohoda učiněna, vrcholový management UniCreditu se dlouhodobě zajímá o rozšíření aktivit skupiny v Německu. Banka již vlastní například mnichovskou banku HypoVereinsbank (HVB).

Úspěch jakéhokoliv obchodu bude částečně záviset na německé vládě, která vlastní 15procentní podíl ve společnosti Commerzbank. Banka vděčí vládě za finanční pomoc, kterou ji poskytla během finanční krize. Někteří vládní představitelé doufali, že Commerzbank zůstane v německých rukou, a proto se dříve snažili uzavřít dohodu s Deutsche Bank.