V Česku již po jedenácté startuje výzkum Nejlepší banka, jehož součástí je i anketa Bankovní inovátor. Inovativní produkt, službu nebo technologickou změnu, které přišly na trh nejpozději během let 2018 a 2019, do ankety nominují samy banky, o pořadí však hlasuje veřejnost.

Hlasování probíhá od 20. května do 4. července 2019, a to na webových stránkách nejbanka.ihned.cz. Vítěz ankety bude slavnostně vyhlášen na podzim letošního roku společně s celkovými výsledky výzkumu Nejlepší banka 2019 a Nejlepší pojišťovna 2019.

V rámci letošního ročníku je v bankovní části výzkumu hodnoceno celkem 15 institucí, které jsou do hodnocení zařazeny bezplatně a automaticky. Výzkum pořádají Hospodářské noviny, zpracovává ho agentura Datank.

Generálním partnerem výzkumu je společnost DRFG, hlavními partnery pak společnosti ChytrýHonza.cz a Czech Fund. Partnerem výzkumu je advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík a odborným partnerem Česká bankovní asociace a Česká asociace pojišťoven. Výzkum probíhá pod záštitou viceguvernéra České národní banky Tomáše Nidetzkého.

Související