Air Bank vykázala za tři čtvrtletí 2019 čistý zisk 1,1 miliardy korun, což je meziroční pokles o 11 procent. Meziroční pokles zisku způsobila především absence jednorázových příjmů z investic banky, které byly hlavní příčinou skokového nárůstu jejího zisku ve stejném období loňského roku. V pátek o tom informovala Air Bank.

Počet klientů banky meziročně stoupl o více než 110 000, na konci září tak měla 766 566 klientů. Počet jejích běžných účtů se zvýšil o 19 procent na 861 386. Počet spořicích účtů vzrostl o 13 procent na 479 907. Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů meziročně stoupl o čtyři procenta na 104,9 miliardy korun.

"Přicházejí k nám mladí klienti od 15 let, kteří nás mají jako úplně první banku, a také roste podíl klientů, kteří si účet u Air Bank otevřeli přímo v aplikaci My Air," komentoval výsledky generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Air Bank se dařilo zvyšovat i objem rozpůjčovaných peněz, meziročně se objem úvěrů zvýšil o 15 procent na 52,2 miliardy korun. Čisté výnosy očištěné o úvěrové ztráty stouply meziročně o šest procent na 2,6 miliardy korun. Správní a režijní náklady vzrostly o 17 procent na 1,2 miliardy korun. Bilanční suma Air Bank vzrostla meziročně o čtyři procenta na 115,8 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 17 procent na 8,8 miliardy korun.

Z velkých bank za tři čtvrtletí stoupl České spořitelně čistý zisk meziročně o 9,5 procenta na 13 miliard korun, Komerční bance vzrostl o 0,5 procenta na 11 miliard korun. Naopak Monetě Money Bank se snížil o 8,7 procenta na 3,1 miliardy korun.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Související
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru