Česká společnost Heureka Group, která provozuje internetové srovnávače cen, nabídne investorům pětileté firemní dluhopisy. Firma chce tímto způsobem získat 2,5 miliardy korun, napsal ve středu server E15.cz. Heureka plánuje využít peníze k posílení pozice v regionu či podpoře českých e-shopů.

Heureka začne nabízet dluhopisy na konci ledna. Pětileté bondy budou mít výnos 5,25 procenta. "Jde o doposud největší objem dluhopisů v rámci segmentu e-commerce realizovaný na českém trhu," řekla serveru E15.cz mluvčí skupiny Pavla Tomsová. Dodala, že dluhopisy budou veřejně nabízeny investorům v Česku a plánuje se jejich obchodování na pražské burze.

Heureka Group zastřešuje cenové srovnávače a webové nákupní rádce v devíti evropských zemích. Kromě Česka působí například na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a v několika balkánských zemích. Její weby zahrnují přes 55 tisíc on-line obchodů a měsíčně je navštíví přes 20 milionů lidí, uvádí Heureka na svém webu.

Firma se nyní chce soustředit na podporu českých e-shopů, vývoj jednotné platformy a posílení pozice v regionu. "České e-shopy mají mimo naše území obrovský potenciál pro expanzi. Například trh e-commerce v Maďarsku a Rumunsku poslední dva roky významně meziročně roste. Heureka tak funguje jako platforma, přes kterou e-shop může expandovat do dané země s minimem nákladů, ale přitom s potřebnými daty a informacemi," nastínil pro server E15.cz výkonný ředitel Heureky Group Tomáš Braverman.

Mezi akcionáře Heureky Group patří se 40 procenty finanční skupina PPF. Stejný podíl má ve skupině EC Investments podnikatelů Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a Romana Korbačky. Zbylou pětinu drží skupina Rockaway Jakuba Havrlanta. Vlastníci skupinu Heureka loni v říjnu vyňali z retailové skupiny Mall Group.