Ovocné bary Fruitisimo do minulého víkendu prodávaly čerstvé džusy a zmrzlinu v desítkách obchodních center. Kromě dvou prodejen v Praze, kde nyní funguje výdej z okénka, musela firma kvůli opatřením proti šíření koronaviru všechny své bary zavřít a zlikvidovat v nich zásoby čerstvého ovoce, čímž přišla o několik milionů korun. Většinový majitel podniku Jan Hummel tak musel nasadit nejkrizovější scénář, aby firma přežila. "Mám v Číně kolegu, který pracuje ve stejném oboru. Volali jsme si před třemi týdny, bavili se o tom a sdíleli zkušenosti. Už v té době jsem si v hlavě připravoval nejhorší scénář a na ten jsme nakonec vážně naběhli," říká Hummel.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se