Pandemie na začátku roku zničila plány takřka všem turistům. Koronavirus je ale už v řadě destinací na ústupu, a tak se otevírají první země světa zahraničním cestovatelům. Z téměř 120 turisticky atraktivních zemí světa je otevřeno nebo se v následujících dnech Čechům otevře více než čtvrtina z nich. Vzhledem k trýznivé situaci aerolinek jsou navíc letenky do těchto zemí o desítky procent levnější než před pandemií, do Řecka nebo Portugalska lze nyní vyrazit dokonce za tisícikorunu. Levněji lze naplánovat i cesty do zemí jako Gruzie nebo Vietnam, které by se měly brzy otevřít. Naopak cenu dovolené v řadě zemí zvyšuje nižší síla koruny, která oproti době před pandemií vůči řadě měn oslabila. Vše zmíněné jsme zohlednili a vytvořili unikátní mapu ukazující, kam se dá už nyní levně vyrazit na dovolenou. Součástí mapy je i kalkulačka počítající finanční výhodnost jednotlivých destinací.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Komentáře ke článku

Eric Bordier 05.06.2020 14:24
Super prace! Dekuji :-)
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru