Pandemie nemoci covid-19 způsobila, že zaměstnavatelé i zaměstnanci u firem, kde je možné zavést práci z domova, tedy home office, se stali pružnějšími. Větší podíl vzdálené práce většinou neohrozil výkonnost. Manažeři se ale obávají, aby jejich týmy vydržely lidsky pohromadě i nyní, během druhé vlny nemoci, a tím pádem i další vlny práce z domova. To jsou závěry, které se dají udělat z ankety, kterou HN provedly mezi několika desítkami českých firem, u nichž lze předpokládat, že povaha jejich činnosti práci z domova přinejmenším z větší části umožňuje.
Ti, kdo home office podporovali jako benefit už před pandemií, ho zavedli jako stálou součást práce, často v kombinaci tři dny v práci, dva dny práce z domu. Tento poměr se nyní, kdy je počet nakažených na vzestupu, opět mění ve prospěch home office.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








