Jedna z největších startupových akcí v Evropě Startup World Cup & Summit už zná svého vítěze. Soutěž, v níž se hrálo o titul startupového mistra Evropy a investici ve výši půl milionu dolarů, vyhrála lucemburská společnost HighSide. Ta se zaměřuje na bezpečnou firemní komunikaci na dálku. Nabízí zašifrované videokonference nebo zabezpečené sdílení dat a psaní zpráv. 

Na druhém místě se umístil projekt iLoFBritský start-up se sídlem v Oxfordu má tým složený z doktorů, vědců a vynálezců z různých vědních oborů. Tento tým podporují instituce jako kapitálový fond Microsoft Ventures, Mayfied nebo Oxfordská univerzita. Hlavním záměrem start-upu je umožnit novou éru personalizované medicíny pomocí umělé inteligence a fotoniky.

Třetí skončil český start-up 24 Vision System, který se věnuje kontrole kvality ve firmách, zvláštní cenu poroty získala slovenská společnost a vítěz V4 kola soutěže Glycanostics, který pracuje na nové metodě diagnostiky rakoviny.

Celkem se ve finále summitu utkalo 12 finalistů, akce se původně měla konat v pražské Pragovce. Kvůli koronaviru však nakonec vše proběhla on-line. Záznam si můžete pustit přes odkaz v tomto článku.

Hlavní hvězdou letošního ročníku byla Tosca Musková, sestra Elona Muska a zakladatelka úspěšné streamovací platformy Passionflix. Dalšími hosty eventu byli například zkušený startupový investor Marvin Liao, ředitelka zodpovědná za expanzi značky Revolut Irina Nicoleta Scarlatová či zástupce NASA Tom Cwik.

Mezi vystupujícími nechyběli ani čeští byznysmeni. Představil se mimo jiné podnikatel Karel Janeček, ředitel společnosti MiddleCap Real Estate Tomáš Jurdák a Martin Tolar, vědec a neurolog, jehož společnost Alzheon je aktuálně blízko vynálezu léku na Alzheimerovu chorobu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist