Air Bank vykázala za tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 1,2 miliardy korun, což činí meziroční nárůst o osm procent. Ostatním bankám v Česku kvůli dopadům pandemie vesměs zisky klesaly. Počet klientů banky se zvýšil o 80 tisíc zhruba na 847 tisíc. Zvýšil se meziročně i objem úvěrů, a to o 11 procent na 58 miliard korun. Čisté výnosy očištěné o úvěrové ztráty zůstaly meziročně stejné – na úrovni 2,6 miliardy korun –, zároveň ale banka snížila správní a režijní náklady o osm procent na 1,1 miliardy korun.

"I přes současnou nepříznivou ekonomickou situaci, která má vliv také na bankovní odvětví, jsme za první tři čtvrtletí roku dosáhli meziročně srovnatelného hospodářského výsledku. Hlavním důvodem je významné snížení provozních nákladů. Dá se však očekávat, že se dopady stále probíhající pandemie na českou ekonomiku budou prohlubovat a nadále ovlivňovat budoucí výsledky také našeho podnikání," uvedl generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Počet běžných účtů se zvýšil o 12 procent na 962 552. Také počet spořicích účtů vzrostl, a to o 13 procent na 542 039. Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů meziročně stoupl o 13 procent na 118,4 miliardy korun.

Celková bilanční suma Air Bank vzrostla meziročně o 15 procent na 132,7 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 24 procent na 11 miliard korun.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist