Americká zábavní společnost MGM Resorts International nabídla 11 miliard dolarů (téměř 234 miliard korun) za britskou herní firmu Entain. Ta vlastní i sázkovou kancelář Ladbrokes, která byla založena v 19. století. S odkazem na své zdroje to napsal web listu The Wall Street Journal (WSJ). Britský podnik uvedl, že nabídku dostal, ale že nabízená částka firmu výrazně podhodnocuje.

Krok amerického zábavního gigantu, který vlastní zejména kasina, znamená jeho nejnovější snahu proniknout do on-line prostředí hazardních her. Entain vedle řetězce sázkových kanceláří umístěných na lukrativních místech vlastní i mnoho webů zaměřených na sportovní sázení a hry.

Akcie firmy Entain před polednem na burze v Londýně v reakci přidávaly asi 26 procent na 1429 pencí. Tržní hodnota firmy se pohybuje kolem devíti miliard liber (téměř 262 miliard korun). Entain je součástí prestižního indexu FTSE 100, který odráží obchodování s akciemi stovky předních firem v Británii. Firma vlastní například i web na sportovní sázení Bwin či on-line herní skupinu Partypoker.

Zdroje WSJ rovněž uvedly, že společnost Entain teprve nedávno odmítla nabídku od MGM, která zněla na deset miliard dolarů.

Společnost Entain sama sebe popisuje jako "jednu z největších skupin světa zaměřených na sportovní sázky a hazardní hry působící v on-line a v maloobchodním sektoru". Firma se v prosinci přejmenovala z GVC Holdings, z dalších značek vlastní například Coral, Eurobet, Gala a Foxy Bingo.

Novou nabídku na převzetí firmy Entain finančně podporuje společnost InterActiveCorp (IAC), což je největší akcionář MGM. Loni v srpnu získal v MGM Resorts 12procentní podíl. Šéf IAC Barry Diller tehdy řekl, že podnik má v úmyslu s MGM spolupracovat na rozvoji jeho on-line portfolia hazardních her.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru