Po pár týdnech tady máme další zfušovanou změnu zákona, která prošla přes poslance. A přestože pravděpodobnost, že kvóty na potraviny začnou opravdu platit, je malá, člověk žasne nad tím, co se kolem nich semlelo (a ještě semele).

Na počátku byla myšlenka podpořit české potravinářské a zemědělské firmy tím, aby Češi kupovali více českých potravin. Já bych to nechal na zákaznících, ale budiž. Výsledkem je, že jim to stát chce přikazovat. Respektive ještě hůř - přikáže větším obchodům (nad 400 m2 prodejní plochy), "aby podíl vybraných základních potravin ... prodaných konečným spotřebitelům činil v každé jím provozované maloobchodní provozovně minimálně 55 procent v kalendářním roce 2022" (postupně pak minimálně 73 procent v roce 2028).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se