Kdo se zatím nápadu komunistů založit státní komerční banku smál, tomu muselo při sledování čtvrtečních zpráv České televize zatrnout. „Pandemie ukázala obzvlášť, že nutnost státní banky je namístě,“ prohlásila vicepremiérka pro ekonomiku a ministryně financí Alena Schillerová. Když to řekne tak vlivná žena, které například nedělá nejmenší problém skokem navýšit už schválený rekordní deficit o dalších 180 miliard, má to už nějakou váhu. Varianta, že v zájmu přežití menšinové vlády se budou vyhazovat miliardy, se najednou nepříjemně přiblížila.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







