Antivirová firma Avast v 1. čtvrtletí zvýšila provozní zisk EBITDA o desetinu na 133,7 milionu dolarů, tedy v přepočtu asi 2,89 miliardy korun. Tržby vzrostly o 10,5 procenta na 237,1 milionu dolarů, což je v přepočtu 5,1 miliardy korun. Konečná výše dividendy splatná v červnu je navrhovaná na 11,2 centu na akcii. Společnost to v úterý oznámila v tiskové zprávě.

Podnikání ve spotřebitelském segmentu pokračovalo podle zástupců Avastu v růstu a dobrou dynamiku si udržel i byznys divize malých a středních firem. V březnu také společnost na další rok obnovila smlouvu se společností Google na propagaci webového prohlížeče Chrome s distribucí spotřebitelských antivirových produktů a aplikace CCleaner.

„Pro Avast začal tento rok dobře díky pokračující poptávce po řešeních zabezpečení, ochrany osobních údajů a zlepšení či optimalizace výkonu zařízení. Byznys roste v souladu s očekáváními, úspěšně plníme cíle zvyšovat zájem zákazníků i monetizaci. Udržujeme si sebevědomý výhled do zbývajících částí roku,“ uvedl výkonný ředitel Ondřej Vlček.

K meziročnímu růstu v následujícím období přispěje dokončení prodeje mobilní divize Family Safety k 16. dubnu. Skupina nyní očekává organický růst letošních tržeb na horní hranici původních šesti až osmi procent, přičemž očekávání ve spotřebitelském segmentu se také zvýšilo na růst v nižších jednotkách procent.

Vzhledem k pokračujícím investicím do výzkumu, vývoje a marketingu, které se odrazí v ukazatelích ve druhé polovině roku, očekávaná upravená marže provozního zisku zůstává na úrovni srovnatelné s rokem 2020.

Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš, firma je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. V roce 2016 Avast koupil konkurenční českou antivirovou firmu AVG. Avast je podle tržeb druhou největší antivirovou firmou na světě za společností Symantec.