Nejbohatší firma na světě dokázala přesvědčit masy zákazníků, že bez 5G technologie nemohou být. Prodeje nové generace iPhonů s OLED obrazovkami a podporou rychlejšího mobilního internetu jsou hlavním zdrojem rekordních příjmů společnosti v prvním kalendářním čtvrtletí roku 2021.

Za poslední tři měsíce Apple celkem utržil 89,6 miliardy dolarů, o 53,6 procenta více než před rokem. Čistý zisk tvořil 23,63 miliardy USD. Před rokem firma ve stejném období vytvořila zisk 11,25 miliardy dolarů, letos má tedy zisk vyšší o 110 procent. Před rokem Apple na počátku pandemie s úlevou oznamoval meziroční růst alespoň o jedno procento.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se