Majitel Energetického a průmyslového holdingu (EPH) a vlastník fotbalové Sparty Daniel Křetínský pozastavil stavbu luxusního hotelu za několik miliard korun v Praze na Letné. Důvodem je propad turismu kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Investor nyní rovněž zvažuje úpravy projektu, především v interiérech. V pondělí to uvedl server Seznam Zprávy. Otevření komplexu bylo původně naplánováno na první polovinu roku 2023.

"V průběhu přípravných prací přišla koronavirová epidemie, která vyvolala řadu otazníků nad dalším fungováním konferencí, turistiky a hotelového sektoru obecně. Bylo na místě zvážit, zda s projektem pokračovat a v jaké podobě,“ sdělil serveru místopředseda představenstva EP Real Estate Jiří Nováček.

Pětihvězdičkový hotel vyrůstá na zrušeném tréninkovém hřišti fotbalové Sparty na pražské Letné. Součástí hotelového komplexu má být 523 pokojů, kongresové prostory, restaurace, skybar, fitness a lázně. Nájemcem objektu má být společnost Hard Rock International, která provozuje síť hotelů, kasin, obchodů a kaváren v 75 zemích. Ani to ovšem podle Seznam Zpráv není jisté.

Odhadované náklady na stavbu hotelu EPH nezveřejnil. Měsíčník Forbes v říjnu 2019 na svém webu uvedl, že komplex má stát pět miliard korun.

EPH byl založen v roce 2009. Společnosti, které jsou součástí skupiny EPH, zaměstnávají kolem 25.000 lidí. Holding zahrnuje přes 70 společností po celé Evropě. Křetínský je podle loňského žebříčku časopisu Forbes jedním z nejbohatších Čechů s majetkem v hodnotě 78 miliard korun.