Lidem, kteří se přesunuli do domácích kanceláří, schází kontakty s kolegy a stírají se jim hranice mezi soukromým a pracovním životem. Stres v práci zažívá většina zaměstnanců. Oproti loňsku ale zejména kvůli přechodu na home office přibylo zaměstnanců napříč všemi obory, kteří zaznamenávají větší stres v osobním životě. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment, kterého se zúčastnilo 1066 lidí.

Stres v práci zažívá 86 procent zaměstnanců, jen 18 procent jich však uvádí, že jde o stres častý a vyčerpávající. Občas je podle průzkumu v práci ve stresu 52 procent pracovníků a 16 procent zmiňuje spíše stres pozitivní, založený na bázi adrenalinu, který je dále motivuje. Oproti loňskému roku podle zjištění Graftonu nejde v tomto případě o žádný zásadní výkyv. Až 40 procent respondentů ovšem uvádí větší napětí doma než před pandemií.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.