PPF, EC Investments a Rockaway Capital kupují skupinu Fast, která vlastní řetězec prodejen elektroniky Planeo Elektro. Cenu transakce nezveřejnily. Firmy to ve čtvrtek oznámily v tiskové zprávě, obchod ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Firma Fast ČR měla podle poslední zveřejněné výroční zprávy předloni čistý zisk 380 milionů Kč, prodeje pak za 10,5 miliardy korun. Loni měla tržby přesahující 13 miliard a zisk před započtením úroků, daní a odpisů přes 900 milionů korun, uvedly firmy.

Firmy kvůli obchodu založily společnost Sluggeria, ve které drží PPF 40procentní podíl, EC Investments podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče pak dalších 40 procent a Rockaway Capital Jakuba Havrlanta 20 procent.

„Skupina Fast v čele se společností Fast ČR je předním středoevropským velkoobchodním a maloobchodním prodejcem spotřební elektroniky, domácích spotřebičů a další techniky. Její specifický obchodní model integruje velkoobchodní činnost a vlastní retailový řetězec Planeo Elektro s širokým produktovým portfoliem vlastních značek jako Sencor, Philco či Fieldmann,“ napsaly firmy do tiskové zprávy.

Prodejce zastupoval současný předseda představenstva Fast ČR Zdeněk Pech. Kupující uvedli, že mají plnou důvěru v současný management, po dokončení nákupu bude firma řízena představenstvem složeným z pětice současných dlouholetých manažerů.

Jak uvedl server E15.cz, dosavadními vlastníky skupiny Fast byli potomci zesnulého podnikatele Tomáše Smrčky Tomáš a Marek. „Jelikož oba vlastníci byli do nedávné doby nezletilí, jejich opatrovníkem byl Zdeněk Pech,“ napsal server.