Do nemovitostního trhu lze investovat více způsoby než jen přímou koupí bytu. Investiční start-up Upvest dává drobným investorům možnost zainvestovat do developerských úvěrů a nabízí často úroky srovnatelné s dlouhodobými výnosy indexů akciových trhů. V rozhovoru s šéfem start-upu Davidem Musilem jsme se proto podrobně zaměřili na rizika, která jsou s investicemi do těchto úvěrů spojená.

Bavili jsme se také o spolupráci Upvestu s Komerční bankou, která ve start-upu nyní zvýšila majetkový podíl na více než 30 procent. Zjistili jsme, kdy firma uvede další projekt, neboť investoři jsou po nich hladoví a relativně rychle je zafinancují. A samozřejmě jsme se dotkli i tématu, který nyní stavební průmysl a tím i developery a banky hodně pálí: rostoucí ceny stavebních materiálů.

HN: Minulý rok na podzim jsem nechal na vaší platformě e-mail, aby mi chodily novinky ohledně investičních příležitostí. Zdálo se mi, že dlouho nic nepřicházelo, ale v poslední době jsem nabídek zaregistroval hned několik. Jak často se vám daří uvádět nové investiční projekty?

Letošní rok je skutečně poměrně výjimečný, uvedli jsme už čtyři projekty a tento týden dostanou investoři celkově pátou příležitost. Daří se nám tak relativně plnit náš původní cíl –  uvést každý měsíc jeden nový projekt. Souvisí to také s tím, že od začátku tohoto roku máme větší tým a jsme schopni pracovat na více projektech zároveň. S horší nabídkou na konci minulého roku ale souvisí i obyčejná sezonnost, neboť zájem o úvěry ze strany developerů bývá v tomto období nižší, a navíc se pracuje na projektech na nový rok.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.