Rodinná nadace manželů Renáty a Petra Kellnerových zveřejnila auditovanou výroční zprávu za rok 2020. V ní Renáta Kellnerová v úvodním slovu popisuje, jak náročný rok má školství, které jejich nadace podporuje, za sebou, a na závěr se vyjadřuje k budoucnosti nadace bez manžela Petra. „Jak asi víte, naši rodinu zasáhla na počátku roku 2021 tragická událost. V březnu zahynul můj manžel Petr. Nemohu vyjádřit slovy, jak nás tato ztráta zasáhla. Jeho myšlenky tady ale s námi budou i dál – mimo jiné právě skrze nadaci,“ uvedla Kellnerová.

O nadaci bude podle ní postaráno, kromě ní samotné se zapojují i jejich děti: „Naše děti jsme už dříve, jak postupně dospívaly, s našimi filantropickými aktivitami seznamovali. Probírali jsme s nimi to, proč jsme se do téhle práce pustili. A ony jsou tady teď se mnou, abychom společně pokračovali v práci, kterou jsme s Petrem začali.“

Nadace The Kellner Family Foundation jen za loňský rok podpořila děti a mladé lidi, kteří se vzdělávají ve veřejném i soukromém školství, 91 miliony korun. Podle zprávy tyto peníze získalo 96 studentů gymnázia Open Gate. Sociální stipendia a finanční granty pak dostalo nejen 53 Čechů a Češek na zahraničních a českých univerzitách, ale také projekt pro veřejné základní školy Pomáháme školám k úspěchu. V rámci něho získalo grant 116 základních škol. 

Kellnerová dále upozornila na to, že Česko nechalo zavřené školy kvůli pandemii covidu-19  nejdéle ze všech zemí. „Proto mě obzvlášť těší, že i v téhle turbulentní době se naší nadaci dařilo naplňovat její poslání – pomáhat studentům, aby jim vzdělání měnilo život k lepšímu. A české školství podpořila na cestě k tomu, aby měnilo životy k lepšímu všem mladým lidem,“ shrnula ve výroční zprávě.