Miliardová aukce pražského Paláce Broadway skončila neúspěchem. Požadovanou částku 1,05 miliardy korun v ní nikdo nezaplatil. Aukce byla vůbec největší, kterou kdy Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vyhlásil. Úřad se nyní obrátí na stávajícího nájemce objektu s dotazem, zda částku zaplatí on.

Celý objekt má od státu pronajatý realitní společnost M.I.C.C. Prague, za níž stojí developer AFI Europe. S provozy jako restaurace, které jsou v budově umístěné, má firma uzavřené podnájemní smlouvy. „Stávající nájemce může své přednostní právo uplatnit do tří měsíců od doručení výzvy,“ uvedla mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Zaplatit by musel zmíněnou vyvolávací cenu.

„Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nás o výsledku dražby Paláce Broadway, která proběhla teprve tento týden, prozatím neinformoval, a tudíž ani nemůžeme komentovat další vývoj či postup z naší strany,“ řekl HN Doron Klein, ředitel společnosti AFI Europe pro Česko.

Pokud by firma o Palác Broadway neprojevila zájem, úřad vyhlásí další kolo aukce se stejnou minimální cenou jako v prvním kole výběrového řízení. Částku nesníží proto, že skončená aukce přilákala zájemce, kteří složili kauci.

Provoz paláce je ziskový. Úřad na svých stránkách uvedl, že provozní náklady činily v loňském roce necelých 15 milionů korun, tržby z nájemného pak téměř 30 milionů. Letos by tuto hranici měly překročit.

Palác Broadway zahrnuje celkem 5375 metrů čtverečních kancelářských ploch. Dále nabízí přes 3000 metrů čtverečních obchodních ploch. Do nich patří i prostory, které využívá muzikálové Divadlo Broadway.

Funkcionalistický komplex stojí v samém centru hlavního města mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná. Vznikl mezi lety 1936 a 1938 jako Palác Sevastopol. Úřad jej převzal do svého majetku v roce 2016 od tehdejší Správy železniční a dopravní cesty. Nejprve jej nabídl jiným státním institucím, jak mu ukládá zákon. Žádná o něj ale zájem neprojevila.