Soukromí investoři, převážně z České republiky a Slovenska, v posledních šesti letech poskytli prostřednictvím investiční platformy Crowdberry kapitál v objemu přes 780 milionů korun na růst 19 českých a slovenských firem. Mezi nimi jsou dnes již známé firmy jako Footshop, Boataround či GymBeam a další, ale i projekty v oblasti nemovitostí, jako je moderní centrum pro pacienty s Alzheimerovou chorobou a seniory Dúbravská oáza nebo distribuční centra a retail park developera KLM.

Crowdberry se chce nyní o část svého know-how podělit. Pořádá česko-slovenskou virtuální konferenci o vlivu růstového kapitálu na hodnotu firem. Diskutovat budou investoři a zakladatelé úspěšných českých a slovenských firem Boataround, Footshop, GymBeam, Isadore, CreativePro a Sensoneo. Sledovat ji můžete i vy v tomto článku, a to 23. listopadu od 14 hodin. 

Investiční platforma Crowdberry umožňuje od roku 2015 přímo investovat do českých a slovenských společností způsobem, který byl dosud vyhrazen pouze úzkému okruhu investorů. Aktuálně se připravuje na zavedení harmonizovaných pravidel pro platformy kolektivního financování (tzv. ECSP regulace) v Evropě. Získání přeshraniční licence ECSP umožní zajistit další rozvoj on-line platformy, rozšířit investiční nástroje a zlepšit dostupnost růstového kapitálu pro české firmy. Tyto cíle společnosti pomůže naplnit nová investice od 29 českých a slovenských investorů aktivních na platformě Crowdberry.