Soukromí investoři, převážně z České republiky a Slovenska, v posledních šesti letech poskytli prostřednictvím investiční platformy Crowdberry kapitál v objemu přes 780 milionů korun na růst 19 českých a slovenských firem. Mezi nimi jsou dnes již známé firmy jako Footshop, Boataround či GymBeam a další, ale i projekty v oblasti nemovitostí, jako je moderní centrum pro pacienty s Alzheimerovou chorobou a seniory Dúbravská oáza nebo distribuční centra a retail park developera KLM.

Crowdberry se chce nyní o část svého know-how podělit. Pořádá česko-slovenskou virtuální konferenci o vlivu růstového kapitálu na hodnotu firem. Diskutovat budou investoři a zakladatelé úspěšných českých a slovenských firem Boataround, Footshop, GymBeam, Isadore, CreativePro a Sensoneo. Sledovat ji můžete i vy v tomto článku, a to 23. listopadu od 14 hodin. 

Investiční platforma Crowdberry umožňuje od roku 2015 přímo investovat do českých a slovenských společností způsobem, který byl dosud vyhrazen pouze úzkému okruhu investorů. Aktuálně se připravuje na zavedení harmonizovaných pravidel pro platformy kolektivního financování (tzv. ECSP regulace) v Evropě. Získání přeshraniční licence ECSP umožní zajistit další rozvoj on-line platformy, rozšířit investiční nástroje a zlepšit dostupnost růstového kapitálu pro české firmy. Tyto cíle společnosti pomůže naplnit nová investice od 29 českých a slovenských investorů aktivních na platformě Crowdberry.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist