Společnost CPI Property Group (CPIPG), kterou ovládá český miliardář Radovan Vítek, chce získat většinový podíl v rakouské realitní firmě Immofinanz. Rakouská komise pro převzetí (ÜbK) ve středu obdržela podrobnou nabídku od CPIPG, která platí do 23. února. Informovala o tom agentura APA. CPIPG už je hlavním akcionářem Immofinanz a ve firmě drží 32procentní podíl.

CPI nabízí za jednu akcii Immofinanz 21,2 eura (téměř 520 korun). Nabídková cena je nižší než konkurenční nabídka od firmy S Immo, která chce zvýšit svůj podíl zhruba o deset procent a nabízí za jednu akcii 23 eur. Nabídka na odkup akcií od CPI začíná dnes a trvat má do 23. února, ale firma nevyloučila prodloužení termínu. Konkurenční nabídka S Immo je už platná a skončit má 26. ledna.

Vedení Immofinanz nedávno označilo nabídku od S Immo za nízkou a doporučilo akcionářům, aby ji nepřijali. S Immo nyní vlastní 14,2 procenta akcií firmy Immofinanz. Ty se ve středu kolem poledne prodávaly na burze ve Vídni kolem 22,7 eura a připisovaly si zhruba 0,3 procenta.

Immofinanz je významným vlastníkem kvalitních komerčních nemovitostí. Kromě Rakouska vlastní reality i v dalších středoevropských zemích, kde má silné zastoupení také CPIPG. Je to Německo, Česká republika, Polsko a Maďarsko. V Immofinanz doposud jako investor působil Vítkův syn Radovan Patrick Vítek.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Vlastní nemovitosti v České republice, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, ve Švýcarsku, dále ve Francii, Rumunsku, Rusku a Británii. Vítek vlastní v CPI Property Group 87,8 procenta. Podle časopisu Forbes je jedním z osmi českých dolarových miliardářů.