Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v roce 2021 dosáhl 9,9 miliardy korun, meziročně o 81 procenta více. Po očištění o mimořádné vlivy čistý zisk skupiny naopak meziročně klesl o tři procenta na 22,3 miliardy korun. Představenstvo firmy navrhne valné hromadě vyplatit za loňský rok dividendu 44 korun na akcii. Vyplývá to z hospodářských údajů, které dnes firma zveřejnila na svém webu.

Celková výroba elektřiny v rámci stávajících společností skupiny ČEZ loni klesla o sedm procent. O sedm procent na 227,8 miliardy korun vzrostly provozní výnosy firmy.

„Výsledky hospodaření překonaly naše výchozí očekávání zejména díky rekordnímu zisku z obchodování s komoditami na zahraničních trzích, vyšším realizačním cenám vyrobené elektřiny a díky stabilnímu bezpečnému provozu jaderných zdrojů," uvedl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Pro letošní rok vedení skupiny ČEZ očekává čistý zisk 38 až 42 miliard koruny. Dividenda by mohla vzrůst na 56 až 62 korun na akcii.

Sledujte tiskovou konferenci skupiny ČEZ, kde zhodnotí výsledky hospodaření za rok 2021 a představí výhled pro rok 2022. Bilanční tiskovou konferenci největší domácí energetické skupiny můžete sledovat 15. března od 10:00.

Zúčastní se generální ředitel Daniel Beneš, ředitel divize obchod a strategie Pavel Cyrani a ředitel divize finance Martin Novák.