Řídící partner české pobočky sítě poradenských společností KPMG Radek Halíček bude mít nově zodpovědnost za 15 zemí, které patří do regionu střední a východní Evropy (CEE). Rád by z KPMG v této oblasti udělal firmu s miliardovým obratem, v tiskové zprávě rovněž upozornil závazek dosažení uhlíkové neutrality.

Do Halíčkovy kompetence nyní kromě Česka spadá i Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Moldávie, Kosovo, Albánie a nově také Ukrajina. Dohromady v těchto zemích pracuje pro síť KPMG kolem šesti tisícovek lidí. 

„Region CEE ušel za posledních 30 let obří kus cesty. A KPMG stála u obnovení svobodného podnikání v těchto zemích. Její postavení chci ve střední a východní Evropě dále posílit,“ řekl Halíček. Kromě zmíněných cílů chce ještě pokračovat v pomoci, kterou středoevropští zaměstnanci KPMG poskytují Ukrajincům. V jejich zemi momentálně probíhá válka, kterou vyvolalo sousední Rusko.

Ukrajinská pobočka se do regionu CEE začleňuje nově. Dosud totiž patřila do skupiny zemí, ve kterých bylo také Rusko a Bělorusko. V nich se ale KPMG, podobně jako řada jiných západních společností, rozhodla ukončit podnikání právě po začátku invaze na Ukrajinu. Bělorusko patří k blízkým spojencům režimu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Expert na oblast finančních institucí a kapitálových trhů Halíček pracuje v KPMG od roku 2006. Je zakladatelem advokátní kanceláře KPMG Legal. V roce 2016 se stal řídícím partnerem s celkovou odpovědností za činnost KPMG v České republice.

Halíček absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, studoval též technické obory, účetnictví a management. Je členem dozorčí rady Nadačního fondu Neuron, který podporuje vědu a výzkum.