Americký Groupon a česká investiční skupina Pale Fire Capital (PFC), která v této internetové společnosti drží podíl téměř 22 procent, se dohodly na užší spolupráci. Dušan Šenkypl z PFC se stane členem správní rady společnosti a Jan Barta, další ze zakladatelů české investiční skupiny, v ní bude mít zatím status pozorovatele. V tiskové zprávě o tom informoval Groupon. PFC je největším akcionářem slevového portálu.

Šenkypl se po valné hromadě, která se bude konat ve středu, stane devátým z ředitelů a členem výkonného výboru. Barta se členem správní rady stane nejpozději na konci listopadu, uvedl Groupon, který před lety přišel jako první s modelem hromadných slev.

Investiční skupina Pale Fire Capital se zaměřuje na online obchodování a technologie. V současnosti má v portfoliu na 30 firem – například FAVI, Aukro, ROUVY, MUNIPOLIS, Scuk, AG Data, Mubi, DayTrip nebo Team IT. Skupina se také nedávno otevřela drobnějším investorům prostřednictvím dluhopisové emise. Skupinu založili v roce 2015 Jan Barta, Dušan Šenkypl, David Holý a Petr Krajíček.