Přinášíme svědectví Aleksandra Soloveje, zakladatele ukrajinského start-upu Finmap, popisující fungování firmy během ruské invaze. Finmap, do kterého investoval i český fond Presto Ventures, založil Solovej s Ivanem Kaunovem v roce 2019. Jejich produkt umožňuje středně velkým podnikům udržovat si lepší přehled o peněžních tocích a stavu cash flow.

První den invaze byl pro mě totální šok. Nikdo nechápal, že se to opravdu stalo. Ani já. Když mě v pět ráno probudil telefon od kamaráda, mozek to nechtěl pobrat. Ale jen pár vteřin poté, co jsem zavěsil, ozvala se z nedalekého letiště obrovská rána. Jelikož naše firma, která zaměstnává skoro 60 lidí, funguje kompletně v remote režimu – tedy každý pracuje z domova –, byl jsem zrovna na chatě, asi 30 kilometrů na jih od Kyjeva. Dělostřelecká palba otřásala celou vesnicí, chvěla se nám všechna okna.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.