Získání pitné vody z pouštního vzduchu či speciální farmy, kde rostlinám dodávají hnojivo ryby. Společnosti z celého světa v rámci již sedmého ročníku pražského Týdne inovací představily své originální vynálezy. Autor celého projektu Lukáš Sedláček věří, že to jsou právě technologie, co pomůže lidstvu překonat současné výzvy, jako je například oteplování planety. Hlavní slogan Týdne inovací tak letos zněl: „Svět ještě nekončí!“ 

„Smyslem je, aby se o jednotlivých inovacích vědělo. Neděláme zde prodejní výstavu. Chceme ukázat možnosti, které lidstvo má, a nové technologie. U českých vynálezů je často problém, že je dobrý produkt, ale neumí se prodat. V tom vedou americké nebo izraelské start-upy,“ říká Sedláček.

Hlavní událost proběhla v pražském Cubex Centru. Její součástí byly kromě představení vynálezů i konference a panelové diskuse na témata týkající se největších výzev lidstva. Zúčastnil se jich například ekonom Tomáš Sedláček (bratr organizátora akce Lukáše) či spoluzakladatel aplikace Shazam – Dhiraj Mukherjee. Z představených vynálezů Hospodářské noviny sestavily žebříček nejzajímavějších technologických inovací tohoto roku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se