Ekonom a manažer Norbert Schellong přebíral Nemocnici Havířov v roce 2019. A zařízení nebylo v úplně nejlepším stavu. Špitál měl za hospodaření v předchozích deseti letech nakumulovanou ztrátu přes čtvrt miliardy korun. Kvůli propojení s nemocnicemi v blízkém okolí tlumil některé odbornosti, což demotivovalo personál. Chyběly mu i některé zásadní přístroje, třeba magnetická rezonance. A mezi místními se netěšil valné pověsti.

Šéfování zdravotního zařízení v rodném Havířově proto vzal Schellong jako výzvu. A podařilo se mu radikálně změnit jeho kurs. 

„Nemocničního zázraku“ v Moravskoslezském kraji si začala všímat i média, ředitele zpovídala internetová televize DVTV či magazín Forbes. Paradoxně je nezajímal žádný z výše zmíněných problémů, ale stravování v nemocnici.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.