Největší český e-shop se od pondělí může chlubit největším robotickým skladem v zemi a druhým největším v Evropě. Alza jej v Chrášťanech u Prahy spustila o tři měsíce dříve oproti plánu, aby v předvánočním shonu odlehčila přetíženým pražským AlzaBoxům. Řidiči do nich všechny balíčky nyní vozí právě odtud a e-shop zákazníkům v hlavním městě slibuje, že objednávky odeslané před půlnocí dokáže doručit do šesti hodin ráno druhého dne. Podobnou praxi chce pak do března rozšířit na všechny boxy v republice, kterých je nyní přes 1200 a právě Chrášťany pro ně budou nyní fungovat jako jediný sklad.

Ten se rozkládá na ploše velké přes 8800 metrů čtverečních a vejde se do něj téměř 300 tisíc beden. O jejich distribuci se stará více než 400 pojízdných jeřábů. Alza do robotizovaného skladu investovala jednu miliardu korun. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.