Zvýšení produktivity, zjednodušení práce s dokumenty, menší počet markeťáků… České start-upy a technologické firmy – a nejen ony – ve velkém objevují výhody nástroje ChatGPT. Chatbot, založený na velkých jazykových modelech, používají podnikatelé a manažeři pro osobní i pracovní potřebu. A odhadují, že s rostoucí kvalitou odpovědí a informací, které poskytují, se už bez něj neobejdeme.

„Kdo nebude využívat těchto možností, bude oproti ostatním neskutečně neefektivní a bude přicházet o mnoho příležitostí,“ říká Lubo Smid, jeden z majitelů vývojářské společnosti STRV. „Myslím si, že ChatGPT bude jednou jako internet. Každý jej bude muset využívat, aby zůstal vůbec relevantní,“ přidává se Vratislav Kalenda, spoluzakladatel softwarového studia Applifting.

Co o ChatGPT říkají další podnikatelé a startupisté? Dozvíte se v anketě HN.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.