To video publikovala snad všechna velká zahraniční média a proniklo i do českého zpravodajství. Raketa Starship společnosti Space X miliardáře Elona Muska se v něm odlepila od země a krátce poté explodovala. Zkušební let sama firma odmítla označit za neúspěch, jelikož jí podle jejích slov pomůže zlepšit spolehlivost rakety. Exploze byla vrcholem náročného týdne, na jehož konci je Musk zhruba o 13 miliard dolarů, tedy asi o 270 miliard korun, chudší.

Agentura Bloomberg uvádí, že současný pokles hodnoty Muskova majetku na zhruba 164 miliard dolarů je prozatím největší v letošním roce. Hlavním důvodem však není výbuch rakety, nýbrž potíže automobilky Tesla. Cena akcií výrobce elektromobilů ve čtvrtek klesla takřka o 10 procent na 162,99 dolaru za akcii. Na podobných úrovních zahájila i páteční obchodování.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.