Česko prochází jedním z nejkomplikovanějších období polistopadové historie. Čelíme kombinované krizi – dluhové, společenské, klimatické. To vše v kulisách brutálního útoku Ruska na Ukrajinu. Jak se s tím vším dokáže Česko vyrovnat? Jaká budoucnost nás čeká? Na to se pokusíme odpovědět spolu s vámi. Přijďte diskutovat s analytiky a komentátory HN a jejich hosty. O byznysu s Julií Hrstkovou a Jaroslavem Maškem, o politice s Petrem Honzejkem a Ondřejem Leinertem. Speciálními hosty budou Danuše Nerudová a Jan Vlachynský. Součástí bude živé nahrávání jednoho z v současné době nejúspěšnějších společensko politických podcastů Boomer a Danuše.  

Prvních 80 zaregistrovaných čtenářů HN prostřednictvím formuláře (viz níže) se může debaty účastnit osobně přímo ve Fait Gallery v Brně ve středu 7. června od 18 hodin. Pro předplatitele HN pak bude video z debaty k dispozici na webu HN.cz. Předplatné si můžete pořídit zde.

Ptát se budete moci nejen během diskuse, ale i neformálně po jejím skončení.

Není to první akce s vámi a pro vás. Před prezidentskými volbami Petr Honzejk se svými hosty uspořádal prezidentskou věštbu. V březnu spolu s vámi analyzovali Martin Ehl, Ondřej Soukup, Daniel Anýž a Martin Novák rok války na Ukrajině. A koncem uplynulého roku jsme se věnovali mimo jiné českému předsednictví a Čechům v Evropě s Ondřejem Houskou a naší bruselskou zpravodajkou Kateřinou Šafaříkovou.

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte jediný newsletter v Česku věnovaný unii Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska z Prahy a zpravodajka HN v Bruselu Kateřina Šafaříková.