Trofej pro největší plátce daně z příjmů za rok 2022 – ministerstvo financí a finanční správa ocenily 20 firem, které celkem do veřejného rozpočtu odvedly za uplynulý rok více než 34 miliard korun. „Ukazuje to na jejich skvělé obchodní výsledky,“ řekla na slavnostním vyhlášení v prostorách pražského Břevnovského kláštera ředitelka finanční správy Simona Hornochová. 

Nejvýznamnějším přispěvatelem do státní kasy se stala Kooperativa pojišťovna, která v rámci daní loni uhradila 3,32 miliardy korun. Následuje Česká spořitelna (3,3 miliardy) a Skupina ČEZ (2,7 miliardy). Mezi top 20 oceněnými plátci se na prvních příčkách žebříčku objevila třeba ještě automobilka Hyundai, Komerční banka, Generali Česká pojišťovna nebo Škoda Auto.

Žebříček oceněných společností byl sestaven podle výše plateb provedených na účet daně z příjmů právnických osob do veřejných rozpočtů v průběhu roku 2022. 

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.