Se začátkem letní sezony, kdy největší tuzemské aerolinky Smartwings začínají masově vozit Čechy k moři, opět vyvstala možnost jejich prodeje. Kolem letecké společnosti, pod níž patří i národní dopravce České aerolinie (ČSA), už od loňska krouží izraelské Israir Airlines. Největší touroperátor v židovském státě a zároveň charterový dopravce s celkem šesti Airbusy A-320, který si od Smartwings pravidelně pronajímá letadla i s posádkami, se zájmem o mnohem většího českého hráče netají.

Israir v pondělí ve zprávě pro burzu potvrdily, že ji čínská skupina CITIC, která ve Smartwings drží 49,92 procenta akcií, vyzvala k podání nabídky. Izraelci tak mají učinit do 27. června – a k tomu zaplatit zálohu 535 tisíc dolarů (asi 11,8 milionu korun).

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.