Většina Čechů a Češek bude někdy kolem roku 2040 stále jezdit ve vozech se spalovacím motorem, které ve zbytku Evropy už dávno budou nechtěným zbožím. Nebude za tím však láska k vůni benzinu a nafty, která je tolik rozšířená mezi Čechy a Češkami v roce 2023. Jiné než obstarožní, neekologické ojetiny si řidiči v zemi rozkládající se ekonomiky tažené dolů upadajícím automobilovým průmyslem nebudou moci dovolit.

A těm pár šťastlivcům zaměstnaným v tabákovém průmyslu, finančně dost silným na nákup moderního elektromobilu nižší třídy, už nezbude dost peněz na nabití vozidla předraženou elektřinou. Naštěstí přístroj pro bezdýmou inhalaci tabáku zase tolik energie nepotřebuje a tristní realitu tak pomůže vylepšit aspoň nikotin konzumovaný „se sníženým rizikem“, jak s oblibou opakují tabákové koncerny.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.