Vláda na středečním zasedání schválila zaplacení poplatku společnosti Michelin za zařazení Česka do gastronomického průvodce. HN to potvrdilo několik zdrojů blízkých jednání vlády i podnikatelů z gastronomického průmyslu. Informaci po jednání vlády potvrdil i ministr dopravy Martin Kupka. „Je to nástroj, jak Česko propagovat v zahraničí,“ citovala jeho slova agentura ČTK.

Mělo by jít v přepočtu o necelých 52 milionů za pětiletou službu: přes čtyři miliony za zpracování analýzy potenciálu tuzemského trhu a 47 milionů za vydání průvodce a marketingovou kampaň. Francouzská společnost požadovala, aby se za spolupráci zaručil stát nebo jeho zastřešující instituce. Poplatek už hradí většina zemí v Evropě – Česko a Slovensko zůstávaly mezi posledními, kdo peníze neposílal.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.