Český miliardář, uhlobaron Pavel Tykač ve čtvrtek dotáhl námluvy s čínskou státní firmou CITIC Group a odkupuje od ní tradiční fotbalový klub z Vršovic SK Slavia Praha. Podle kupní smlouvy získá 99,98 procenta klubu a také její stadion v Edenu. Sešívaní tak po osmi letech budou mít opět českého vlastníka.

Cenu obchodu, o kterém média včetně HN spekulovala už minulý týden, zúčastněné strany nezveřejnily. Podle neoficiálních informací z trhu ale překročila dvě miliardy korun. K dokončení transakce je potřeba ještě získat souhlas regulatorních orgánů v obou zemích. Tykač ale žádné jiné aktivity v oblasti sportu nemá, mělo by jít tedy o formalitu. Definitivní vypořádání je podle tiskového prohlášení Pavla Tykače pravděpodobné v průběhu prvního čtvrtletí 2024.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak příchod nového majitele okomentoval předseda představenstva SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.