Realitní skupina CPI Property Group (CPIPG) českého miliardáře Radovana Vítka prodává malou část svého podílu v rakouské realitní společnosti Immofinanz. Hodnota transakce činí zhruba 51,9 milionu eur (téměř 1,3 miliardy korun). Oznámila to v pátek CPIPG v tiskové zprávě. Dodala, že transakce posílí její likviditu.

CPIPG se dohodla, že britské investiční společnosti Petrus Advisers Investments Fund (PAIF) prodá 2,575 milionu akcií firmy Immofinanz. To představuje 1,86 procenta celkového akciového kapitálu rakouského podniku. Podíl CPIPG ve firmě Immofinanz nadále zůstane nad klíčovou hranicí 75 procent, píše se ve zprávě.

CPIPG získala nad společností Immofinanz kontrolu v loňském roce, kdy svůj podíl v rakouské firmě zvýšila zhruba na 77 procent. CPIPG loni získala většinový podíl také v rakouské firmě s Immo, akvizice však vedly k výraznému růstu její zadluženosti.

Vítek, který je podle letošního žebříčku časopisu Forbes šestým nejbohatším člověkem v Česku, je většinovým vlastníkem CPIPG s podílem kolem 90 procent. CPIPG má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Firma vlastní nemovitosti například v České republice, Německu, Rakousku, Itálii, Polsku či na Slovensku.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.