Zemřel manažer společnosti KKCG Daniel Plovajko. V investiční skupině podnikatele Karla Komárka pracoval téměř 20 let, z toho osm let byl ředitelem komunikace KKCG. O jeho úmrtí v sobotu skupina informovala v tiskové zprávě.

Plovajko zemřel náhle ve čtvrtek 21. prosince ve věku 47 let. „Patřil ke klíčovým manažerům, kteří se zásadně podíleli na růstu a rozvoji firmy,“ uvedlo KKCG. Upřímnou soustrast rodině zesnulého manažera vyjádřilo vedení skupiny včetně jejího zakladatele Karla Komárka a jeho rodiny.

Daniel Plovajko se narodil v prosinci 1975. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V minulosti pracoval jako mluvčí Českých aerolinií, televize Nova a cestovní kanceláře Fischer. Ředitelem komunikace investiční skupiny KKCG byl osm let, do září 2014.

KKCG je mezinárodní investiční společnost působící v oblasti loterií a her, energetiky, technologií a nemovitostí. Spravuje aktiva v hodnotě více než devět miliard eur (zhruba 221 miliard korun) a působí ve 36 zemích. Do skupiny patří například mezinárodní provozovatel loterií Allwyn, realitní společnost KKCG Real Estate nebo energetická a těžební firma MND.